Metalpedia: Po drugiej stronie przemysłu

Jakie kontenery sprawdzają się najlepiej?

Kontenery do magazynowania często nie wyróżniają się, jednak ich projekt jest zwykle modyfikowany tak, aby można w nich było bezpiecznie przetrzymywać szeroki wachlarz przedmiotów. Czego można spodziewać się po najlepszych kontenerach? Przeczytaj nasz artykuł.

Bierz pod uwagę standard kontenera

Wiele rodzajów kontenerów wykorzystuje specjalne standardy, które ułatwiają transport lub montaż. Zwykle jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontenery były projektowane poza standardem. To prawdziwe wyzwanie, bo choć papier przyjmuje wszystko, a projekt jest dowolny, to ograniczeniem jest użyteczność, a nawet możliwość transportu na miejscu. Jednak jeśli chodzi tylko o magazyny self storage, to opcja zamówienia kontenera o niestandardowych wymiarach jest bardzo atrakcyjną opcją.

Dlaczego nie istnieje idealny model pojedynczego kontenera? Ponieważ nie można ujednolicić wymagań. Dlatego rozważając zakup kontenera, trzeba dokładnie określić swoje potrzeby, bo tylko wtedy będzie można wskazać model, który w pełni je spełni.

Jakie opcje transportowe dają nam kontenery?

Większość kontenerów wysyłkowych jest przeznaczona do wielokrotnego montażu i demontażu. Oznacza to oczywiście, że konstrukcja musi być zaprojektowana w taki sposób, aby z czasem nie stracić szczelności i aby ponowny montaż kontenera w nowym miejscu nie wymagał zbyt dużego wysiłku. W przypadku większości kontenerów podejmuje się działania mające na celu zapewnienie łatwego transportu po demontażu, jako alternatywy dla transportu specjalistycznymi pojazdami. Jednocześnie, mimo że kontenery magazynowe mogą być przemieszczane za pomocą dźwigu, są one przeznaczone do przemieszczania za pomocą wózka widłowego.

Kontrola dostępu

Kontenery mogą mieć otwarte ściany lub regularne drzwi, a niektóre są zaprojektowane tak, aby układać je na sobie, podczas gdy inne mają konstrukcję drabiny. Celem jest zapewnienie łatwego dostępu do przestrzeni magazynowej. Jednocześnie standardem są różnego rodzaju zabezpieczenia. Oczywiście rozwiązaniem mogą być proste zamki, które często stosowane są na kontenerach magazynowych znajdujących się w chronionych miejscach, ale dzisiejsza technologia pozwala na znacznie więcej.

Jakie kontenery sprawdzają się najlepiej?
Przewiń na górę